Łyżwy? Rolki? A może… Hmnn… Dasz się namówić na wrotki?

Łyżwy? Rolki? A może… Hmnn… Dasz się namówić na wrotki?

Moda na wrotki na nowo zagościła w polskich miastach. Dlatego też postanowiłem wybrać się do jednej z Warszawskich wrotkarni aby na własnej skórze przekonać się ile frajdy może przynieść jazda na nich. Z resztą zobaczcie sami.

Jest klimat – wrotki są retro!

Na początku podchodziłem trochę sceptycznie do wrotek – czyli butów z przyczepionymi kółkami, które znałem z amerykańskich filmów. Wiecie o czym mówię – mała restauracja gdzieś pośrodku niczego, przypominająca nieco Jeffsa. Główny bohater podjeżdża na parking starym fordem. Wysiada. Pewnym krokiem wchodzi przez drzwi. Rozgląda się. Zajmuje miejsce. Wtedy, na wrotkach podjeżdża młoda, blond kelnerka, z taką roztrzepaną fryzurą z lat 80. Żując gumę pyta – “Co podać?”.

Pierwsze metry

Nie byłbym jednak sobą gdybym nie spróbował. I całe szczęście! Zaczynam od wypożyczenia wrotek, Zakładam na nogi i ruszam! Wrotki okazują podobne do tego, co można doświadczyć jeżdżąc na łyżwach czy rolkach, a jednak nieco inne. Z jednej strony dużo stabilniejsze w zakrętach. Z drugiej strony nie wybaczają jeśli zbyt mocno wychylisz się do przodu lub do tyłu. Dlatego też niezwykle ważne jest aby jeżdżąc na wrotkach mieć założone ochraniacze, szczególnie na nadgarstki, oraz kask. Ja niestety nie miałem nawet kasku :P. Po pierwszych 30 minutach czułem się już dość swobodnie.

Wrotki to nie tylko jazda, to również taniec

Poza samą możliwością jazdy i wypożyczenia sprzętu wrotkarnie bardzo często organizują rożnego rodzaju zajęcia z wykorzystaniem wrotek. I tak na przykład Roller Disco w Warszawie cyklicznie organizuje tematyczne soboty, gdzie możemy potańczyć zarówno przy brzmieniu disco z lat 80 jak i muzyce rock. Dla tych, którzy nie opanowali jeszcze tańca na wrotkach organizowane są darmowe, warsztaty na których, pod okiem instruktora, będą oni mogli zrobić swoje pierwsze kroki.

Gdzie wybrać się na wrotki w Twoim mieście?

Mnie osobiście wrotki zapewniły długie godziny świetnej zabawy, dlatego z czystym sumieniem polecam każdemu, aby spróbował.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close Menu