Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

☑️ Zobaczyć koncert Metallica na żywo!

Od wczesnej podstawówki, zafascynowany - jeszcze wtedy kasetami Metallica - marzyłem, aby grać jak oni. Jakieś dwadzieścia lat później, po zderzeniu ze ścianą rzeczywistości, z marzeń postało jedynie udać się na koncert :). Przyznam szczerze, stało się to trochę z przypadku.

Akt 1. Poniedziałek wieczór

Mamy jeden z tych długich, zimowych wieczorów, kiedy to do pełni szczęścia brakuje tylko rozgrzewającej herbatki z imbirem. Bzzzzzz... Ogarniam wzrokiem pokój w poszukiwaniu telefonu. Jest! Odbieram.

Andrzej: Słuchaj wybieram się w sierpniu na koncert Metalliki! Idziesz?
Ja: Pewnie!

Kilka minut później już byłem w posiadaniu miejsca nr 34, rząd 2, sektor D11. Pozostało tylko czekać...

Akt 2. Rozczarowanie

- To gdzie ten koncert? - Zapytali w pracy
- Na Narodowym...
- Uuuuuu... Byłem!
- Ja też! Akustyka do dupy - mówili zgodnie

Posmutniałem 🙁, spuściłem wzrok i przygotowałem się na najgorsze... 😰
No cóż... Bywa. 😞

Akt 3. Zwrot

Nadchodzi Ten dzień - środa 21 sierpnia, wieczór. Wysiadamy z tramwaju na Rondzie Waszyngtona i powolnym krokiem kierujemy się w stronę Stadionu. Co rusz mijamy ludzi z tabliczkami "Kupię bilet". Co ciekawe, Ci z napisami "Sprzedam bilet" stali tuż obok nich.

Wchodzimy na trybuny starając się namierzyć nasze miejsca. Ghost, pełniący tego wieczoru rolę supportu, schodzą ze sceny zbierając swoje graty. Nastała cisza... A w zasadzie gwar tłumu - z resztą zobaczcie sami.

Atmosfera rozluźnienia i pewnego rodzaju podekscytowania zdaje się towarzyszyć przez kolejne pół godziny. W tym czasie załoga Metallica przygotowuje sprzęt.

Wtem, w tle zaczyna lecieć ACDC...
-Stroją akustykę - myślę.
Słucham - hmnnnn nie ma tragedii...
Gasną światła...
i...
Zaczęło się...
Dwie i pół godziny niesamowitego i niezapomnianego show!!! 💥💥💥⚡️⚡️⚡️

Tym razem nagłośnieniowcy stanęli na wysokości zadania, odrabiając lekcję po poprzednim koncercie. Wystarczy posłuchać tylko wstawionego tu intro One!

Każdy kolejny utwór podkręcał atmosferę coraz bardziej... 💥⚡️🔥, aż tu nagle...

Na własnej skórze mogłem doświadczyć tego, co do tej pory widziałem tylko na meczach transmitowanych w tv - Majestatyczny Sen o Warszawie śpiewany na kilkadziesiąt tysięcy głosów! Po prostu Fenomenalne!!!

Życzę każdemu aby doświadczył kiedyś tak niesamowitego zaskoczenia jak ja podczas tego koncertu.

Close Menu